Prominent & Leading Manufacturer from Firozabad, we offer decorative glass candles, glass candle holders, 180ml colourful candle votive, 150ml glass candle votive, 150ml transparent candle votive and glass candle bowl with silver coated.
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Wax Weight | 180 g |
| Jar Type | Votive Glass |
| Fragrance | No |
| Color | Red |
| Usage | Decoration |
| Dimension | Candle votive |
| Net Quantity | 200ml |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Jar |
| Size | 5 Inches |
| Capacity | 350 ml |
| Finish | Color Coated |
| Material | Glass |
| Lid Type | No Lid |
| Shape | Round |
| Weight | 300-350gm |
| Model Number | CDL-1120 |
| Brand | SK Overseas |
| Appearance | Candle Holder |
| Color | Gold |
| Style | Plain |
| Usage/Application | Candle Making |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Capacity | 200 ml |
| Capacity (ml) | 200 ml |
| Finish | Colored Opaque |
| Material | Soda-lime Glass |
| Diameter (cm) | 2.50inch |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Height (cm) | 3inch |
| Shape | Round / Bowl |
| Color | White |
| Lid Included | No |
| Style | Plain |
| Lid Material | Wood |
| Candle Compatibility | Container Candle, Votive |
| Usage/Application | Candle Making |
| Pattern / Design | Solid / Plain |
| BRAND | SK OVERSEAS |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Holder Shape | Round |
| Mounting Type | Tabletop |
| Color | Black |
| Usage | Home Decor |
| Size | 3inch |
| Shape | Round |
| Votive Included | Without Candle |
| Finishing | Matt Fanish |
| Weight | 170gm |
| Is It Handmade | Non Handmade |
| Usage/Application | Candle Votive |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Printed |
| Finish | Plain |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 3 Inches |
| Holder Shape | Round |
| Capacity (ml) | 150 ml |
| Material | Glass |
| Mounting Type | Tabletop |
| Finish | Polished |
| Usage | Home Decor |
| Set Contains | Single Piece |
| Weight | 125gm |
| Model Number | DN-9647 |
| Color | Blue |
| Votive Included | Without Candle |
| Lid Included | No |
| Style | Traditional |
| Lid Material | Wood |
| Candle Compatibility | Votive |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Holder Shape | Round |
| Mounting Type | Tabletop |
| Finish | Plain |
| Usage | Wedding Decor, Home Decor |
| Set Contains | Single Piece |
| Votive Included | Without Candle |
| Style | Traditional |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Dimension | 13x13x4 Cm |
| Size (Diameter) | 4 inch |
| Material | Glass |
| Number of Wicks | 1 |
| Color | Silver |
| Brand | Sk Overseas |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 200 Piece
Shahrukh Khan (Properitor)
SK Overseas
21 Kashmiri Gate, Muli Wala Khet
Firozabad - 283203, Uttar Pradesh, India