We are a leading Manufacturer of 100ml frosted glass olive oil bottles, transparent 1000ml olive oil glass bottle with cap, 100ml olive oil glass bottle, 500 ml olive oil empty glass bottle, 500 ml olive oil empty glass bottle with nozzil cap and 1000ml 750ml 500ml 250ml 100ml transparent olive oil glass bottle with cap from Firozabad, India.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 mL |
| Glass Color | Frosted Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Square |
| Closure Material | Glass |
| Usage | Olive Oil |
| Color | White |
| Usage/Application | Glass Perfume Bottles |
| Surface Finish | Matte |
| Cap Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Brand | SK Overseas |
| Material | Glass |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 27.50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 mL |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Round |
| Closure Material | Aluminium |
| Usage | Olive Oil |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Color | Clear |
| Cap Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Round |
| Closure Material | Aluminium |
| Usage | Olive Oil |
| Color | Clear |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Cap Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Cap Material | Metal |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 19.50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Round |
| Closure Material | Aluminium |
| Usage | Olive Oil |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Color | Clear |
| Surface Finish | Glossy |
| Cap Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Material | Glass |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Square |
| Closure Material | Aluminium |
| Usage | Olive Oil |
| Color | Clear |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Cap Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Square |
| Closure Material | Aluminium |
| Usage | Olive Oil |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Color | Clear |
| Cap Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Capacity | 500 mL |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 19.50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Square |
| Closure Material | Glass |
| Usage | Olive Oil |
| Cap Color | Black |
| Country of Origin | Made In India |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Glass Color | Green |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Square |
| Closure Material | Glass |
| Usage | Olive Oil |
| Surface Finish | Glossy |
| Cap Color | Black |
| Country Of Origin | Made In India |
| Packaging Type | Box |
Shahrukh Khan (Properitor)
SK Overseas
21 Kashmiri Gate, Muli Wala Khet
Firozabad - 283203, Uttar Pradesh, India