We are a leading Manufacturer of glass chimney for candle, dry fruit glass storage jar and glass beer mug from Firozabad, India.
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Jar Shape | Round |
| Suction Capacity | 920 m3/hr |
| Cap Type | Glass Lid |
| Glass Type | Soda Lime Glass |
| Filter Type | Mesh |
| Control Type | Touch Control |
| Glass Color | Clear |
| Warranty | 1 Year |
| ISI Certified | Yes |
| Chimney Size | 90 cm |
| Size | 75 cm |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Jar Shape | Round |
| Capacity | 500 mL |
| Glass Color | Clear |
| Cap Type | Metal Cap |
| Finish | Plain |
| Usage | Candle Jar, Home Decor |
| Usage/Application | Dry Fruits Storage |
| With Handle | No |
| With Stand | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Material | Metal |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Mug Type | Beer Mug |
| Capacity | 350 ml |
| Material | Soda Lime Glass |
| Finish | Plain |
| Usage | Bar |
| Dishwasher Safe | No |
| With Handle | No |
| Freezer Safe | Yes |
| Set Contain | Single Piece |
Minimum order quantity: 500 Piece
Shahrukh Khan (Properitor)
SK Overseas
21 Kashmiri Gate, Muli Wala Khet
Firozabad - 283203, Uttar Pradesh, India