Prominent & Leading Manufacturer from Firozabad, we offer 250ml oil bottle withcap, 500ml round glass olive oil bottle, 250ml flint glass bottle and 250ml transparent olive oil glass bottles with screw cap.
₹ 12.50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Square |
| Closure Material | Aluminium |
| Usage | Olive Oil |
| Cap Color | Black |
| Country Of Origin | Made In India |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Glass Color | Green |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Round |
| Closure Material | Aluminium |
| Usage | Olive Oil |
| Surface Finish | Glossy |
| Cap Color | Black |
| Country Of Origin | Made In India |
| Packaging Type | Box |
₹ 10.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Bottle Color | Clear |
| Usage | Food |
| Usage/Application | Edible Oil |
| Neck Finish | Screw |
| Shape | Square |
| Glass Type | Soda lime glass |
| Cap Type | Screw Cap |
| Design | Square |
| Weight | 250 GM |
| Surface Finish | Without printing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 12.50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 mL |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Shape | Round |
| Closure Material | Glass |
| Usage | Olive Oil |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Color | Clear |
| Cap Color | Black |
| Country Of Origin | Made In India |
| Packaging Type | Box |
| Brand | SK Overseas |
| Material | Glass |
| Cap Material | Metal |
Minimum order quantity: 500 Piece
Shahrukh Khan (Properitor)
SK Overseas
21 Kashmiri Gate, Muli Wala Khet
Firozabad - 283203, Uttar Pradesh, India