Our range of products include 200ml candle glass votive, 100ml colour glass jar with cap, glass candle holders, 8 inch glass fish bowl, 100ml glass candle votive and 250ml glass bell jar.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 3 Inches |
| Capacity | 200 ml |
| Finish | Color Coated |
| Material | Glass |
| Lid Type | No Lid |
| Shape | Round |
| Weight | 180gm |
| Model Number | HY-014 |
| Brand | SK OVERSEAS |
| Color | Blue |
| Style | Plain |
| Usage/Application | Candle Making |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml (100 gm) |
| Material | Glass |
| Lid Type | Screw Cap |
| Cap Type | Screw Type |
| Shape | Round |
| Lid Material | Metal |
| Color | Golden |
| Jar Material | Standard Glass |
| Usage | Candle Making, Kitchen Storage |
| Usage/Application | Pluses Storage |
| Cap Material | Metal |
| Packaging Type | Box |
| Jar Color | Transparent |
| Lid Color | Gold |
| Features | Airtight |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Inches |
| Holder Type | Votive Holder |
| Capacity | 200 ml |
| Capacity (ml) | 200 ml |
| Finish | Frosted |
| Material | Soda-lime Glass |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Usage | Decoration |
| Fragrance | No |
| Net Quantity | 200ml |
| Style | Plain |
| Candle Compatibility | Votive, Container Candle |
| Usage/Application | Candle Making |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | SK OVERSEAS |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 79 / Piece Get Latest Price
| Brand | SK Overseas |
| Size | 8 inch |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | 8 Inch Glass Fish Bowl |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Holder Shape | Round |
| Finish | Plain |
| Usage | Gift, Wedding Decor, Home Decor, Pooja |
| Set Contains | Single Piece |
| Votive Included | Without Candle |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 400 mm |
| Height | 250 mm |
| Material | Soda Lime Glass |
| Wall Thickness | 5 mm |
Minimum order quantity: 500 Piece
Shahrukh Khan (Properitor)
SK Overseas
21 Kashmiri Gate, Muli Wala Khet
Firozabad - 283203, Uttar Pradesh, India