Leading Manufacturer of 250ml frosted glass screw jar with plastic cap, 4x6inch glass candle votive, glass candle votive jar, decorative glass candle jar and heart shape candle votive from Firozabad.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Capacity | 250 mL |
| Material | Glass |
| Type | With Lid |
| Lid Material | Plastic |
| Jar Material | Standard Glass |
| Usage | Dry Fruit Storage, Spice Storage |
| Usage/Application | Spice Storage |
| Set Content | 2 Piece |
| Jar Color | Frosted |
| Lid Color | White |
| Features | Airtight, Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | SK OVERSES |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 5 Inches |
| Capacity | 350 ml |
| Finish | Color Coated |
| Material | Glass |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Shape | Round |
| Weight | 150gm |
| Appearance | Dry Fruit Glass Jar |
| Color | Gold |
| Style | Plain |
| Usage/Application | Candle Making |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Capacity | 250 ml |
| Lid Type | Plastic Lid |
| Color | Multi-Color |
| Finish | Glossy |
| Shape | Round |
| Diameter | 7.5 cm (3 inch) |
| Height | 8.5 cm (3.3 inch) |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Capacity | 200 ml |
| Lid Type | Metal Lid |
| Color | Multi-Color |
| Finish | Matte |
| Shape | Round |
| Diameter | 7 cm (2.8 inch) |
| Height | 8.5 cm (3.3 inch) |
| Customization Available | Engraving, Custom Color, Custom Design |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Holder Shape | Lotus |
| Mounting Type | Tabletop |
| Scented/Unscented | Unscented |
| Finish | Printed |
| Usage | Gift, Wedding Decor, Home Decor |
| Color | Green, Pink, Orange, Red, Yellow, Gold |
| Set Contains | Single Piece |
| Votive Included | Without Candle |
| Container Material | Glass |
| Occasion | Wedding, Decoration, Gifting |
Minimum order quantity: 500 Piece
Shahrukh Khan (Properitor)
SK Overseas
21 Kashmiri Gate, Muli Wala Khet
Firozabad - 283203, Uttar Pradesh, India