Manufacturer of a wide range of products which include 400ml colourful marcury glass rolly polly, 250ml 200ml 150ml transparent glass candle holder with wooden lid, 250ml glass candle botive, 150ml glass candle holder, 200ml 180ml 150ml 100ml 50ml transparent glass candle votive and 300ml 250ml 200ml 100ml transparent candle votive with metal lid.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Glass |
| Size | 3 Inches |
| Holder Type | Votive Holder |
| Capacity | 250 ml |
| Scent Type | Unscented |
| Mosaic Material | Glass Pieces |
| Capacity (ml) | 300 ml |
| Finish | Mercury |
| Container Material | Glass |
| Candle Type Supported | Votive |
| Material | Glass |
| Holder Shape | Round |
| Burn Time | Up to 4 hrs |
| Lid Type | No Lid |
| Color Theme | Multicolor |
| Shape | Round |
| Weight | 210gm |
| Appearance | glass votive |
| Usage | Home Decor |
| Craft Type | Handcrafted |
| Color | Gold |
| Occasion | Gifting, Diwali, Home Decor, Weddings |
| Candle Compatibility | Votive |
| Usage/Application | Candle Making |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 3 Inches |
| Capacity | 200 ml |
| Finish | Transparent |
| Material | Glass |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Shape | Round |
| Weight | 210gm |
| Model Number | 7013 |
| Brand | SK |
| Appearance | Candle Votive Holder |
| Color | Clear |
| Usage/Application | Candle Making |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Capacity | 250 ml |
| Bottle Color | Blue |
| Finish | Color Coated |
| Closure Type | Flip top |
| Usage | Cosmetic |
| Glass Type | Soda lime glass |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Coated |
| Neck Finish | Cork |
| Pack Type | Corrugated box |
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 3 Inches |
| Capacity | 150 ml |
| Capacity (ml) | 150 ml |
| Finish | Color Coated |
| Material | Glass |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Shape | Round |
| Weight | 120gm |
| Brand | SK Overseas |
| Appearance | Candle Holder |
| Color | Blue |
| Style | Plain |
| Features | Airtight Seal |
| Candle Compatibility | Container Candle, Votive |
| Usage/Application | Candle Making |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 3 Inches |
| Holder Shape | Round |
| Capacity (ml) | 250 ml |
| Material | Glass |
| Mounting Type | Tabletop |
| Finish | Plain |
| Usage | Home Decor |
| Weight | 100gm |
| Votive Included | Without Candle |
| Style | Traditional |
| Candle Compatibility | Container Candle |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Holder Shape | Round |
| Mounting Type | Tabletop |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Finish | Plain |
| Usage | Home Decor, Wedding Decor, Gift |
| Set Contains | Single Piece |
| Size | 200ml |
| Brand | SK Overseas |
| Shape | Round |
| Votive Included | Without Candle |
| Style | Traditional |
| Usage/Application | Candle |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Glass |
Minimum order quantity: 250 Piece
Shahrukh Khan (Properitor)
SK Overseas
21 Kashmiri Gate, Muli Wala Khet
Firozabad - 283203, Uttar Pradesh, India