Pioneers in the industry, we offer 150ml glass candle holder with wooden lid, glass candle holders, 150ml glass candle votive, 200ml glass candle votive, multicolor glass candle and 250ml amber glass candle votive from India.
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 2 Inches |
| Capacity | 150 ml |
| Capacity (ml) | 150 ml |
| Finish | Transparent |
| Material | Glass |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Shape | Round |
| Weight | 100gm |
| Model Number | Dh5236B |
| Brand | SK Overseas |
| Appearance | Candle Votive Holder |
| Color | Clear |
| Style | Plain |
| Candle Compatibility | Container Candle |
| Usage/Application | Candle Making |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 4 Inches |
| Capacity | 250 ml |
| Finish | Color Coated |
| Material | Glass |
| Lid Type | No Lid |
| Shape | Round |
| Weight | 250gm |
| Model Number | DMI-5630 |
| Brand | SK |
| Appearance | Candle Holder |
| Color | Gold |
| Style | Plain |
| Usage/Application | Candle Making |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 3 Inches |
| Capacity | 150 ml |
| Finish | Color Coated |
| Material | Glass |
| Lid Type | No Lid |
| Shape | Round |
| Weight | 145gm |
| Model Number | DLM-7458 |
| Brand | SK OVERSEAS |
| Appearance | CANDLE VOTIVE |
| Color | Green |
| Style | Plain |
| Usage/Application | Candle Making |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 18.50 / Piece Get Latest Price
| Holder Type | Votive Holder |
| Size | 3 Inches |
| Capacity | 200 ml |
| Finish | Color Coated |
| Material | Glass |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Shape | Round |
| Weight | 200gm |
| Model Number | CDL-3620 |
| Brand | SK OVERSEAS |
| Appearance | Candle Votive |
| Color | Clear |
| Style | Plain |
| Usage/Application | Candle Making, Festive Decor |
| Country of Origin | Made in India |
| BARND | SK OVERSEAS |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Wax Weight | 200 g |
| Jar Type | Votive Glass |
| Fragrance | No |
| Color | Red |
| Usage | Decoration |
| Net Quantity | 250ML |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Holder Shape | Round |
| Capacity | 250 ml |
| Mounting Type | Tabletop |
| Material | Soda-lime Glass |
| Finish | Color Coated |
| Usage | Home Decor, Wedding Decor |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Set Contains | Single Piece |
| Shape | Round |
| Color | Amber |
| Style | Plain |
| Usage/Application | Candle Making |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 19.50 / Piece Get Latest Price
| Wax Weight | 200 g |
| Jar Type | Votive Glass |
| Fragrance | No |
| Color | Multicolour |
| Usage | Decoration |
| Net Quantity | 250ml |
| Lid Type | Wooden Lid |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
Shahrukh Khan (Properitor)
SK Overseas
21 Kashmiri Gate, Muli Wala Khet
Firozabad - 283203, Uttar Pradesh, India